Koetulokset 2019

Päivämäärä
Koemuoto ja Paikkakunta
Tulos
Koira
Ohjaaja
Vuoden Koira -
Pisteet
30.3.2019 KATU Utsjoki VOI 1 gsn Loukasahon Cheribella Charna Keijo Vuolteenaho 25
    VOI 2 esu Ferdesmyras B Lily White Haltia Ilkka Korhonen 15
    AVO 3 esn Kyynel Topi Seppänen 5
31.3.2019 KATU Utsjoki AVO 3 esn Kyynel Topi Seppänen 5
    AVO 3  gsn Troldmarkens Kriemhild Kira Keijo Vuolteenaho 5
    AVO 3  gsn Kesärannan AH Vilda  Samuli Koskenniemi  5
    AVO 3  gsu Kesärannan Sisu Toni Kettunen  5
5.4.2019 KATU Hemavan, Ruotsi NUO 3 isn Den Röda Jägaren Petronella Jari Ruokojärvi 5
6.4.2019  KAKE Gotlanti, Ruotsi AVO 2 pn Tawastian Ruuti Esa Lahdensuo

10

6.4.2019 KATU Gallok, Norja VOI 4 esu Ferdesmyras B Lily White Haltia
Ilkka Korhonen  8
13.4.2019 KATU Alta, Norja NUO 3  pu Haepakka Kumu Jorma Rissanen  5
    VOI 4 gsu Loukasahon Flash Sami Kontturi 8
24.8.2019 KAME Pello AVO 2 gsn Opendora's Olivia  Markku Parviainen 10
24.8.2019 KAME Kajaani AVO 2  isn Taigalinnun Saga  Ahti Putaala 10
    AVO 3  isn Taigalinnun Milli  Risto Kannisto  5
25.8.2019 KAME Pello  AVO 2 gsn Opendora's Olivia  Markku Parviainen  10
    AVO 2  gsn Opendora's Osimoilleen Näin Tuomo Leino  10
    AVO 2  esu Jekuttajan Mosku  Markku Luomanen  10
25.8.2019  KAME Kajaani AVO 2  isn Taigalinnun Meri  Jari Reinikainen  10
    AVO 2  gsu Hiltujakin Kero  Mikko Laatikainen  10
    AVO 2  isn Taigalinnun Mantra Ahti Putaala  10
31.8.2019 KAME Oulu NUO 2  gsn Opendora's Rebecca  Markku Parviainen 10
1.9.2019  KAKE Ilmajoki NUO 1  isn Fowlers Safir
Birgitta Vuorela  25
    NUO 3  isu Finby Kalle  Kari Tuikkala 5
7.9.2019 KAKE Askola NUO 1  isn Finby Jasmin  Martti Höglund  25
    AVO 2 isn Settermosen Brownie  Ismo Kyngäs  10
    AVO 2  pn Hirvasvuopion Pimu  Juha Ronkainen  10
7.9.2019 Pointtereiden metsämestaruus N Sija 1 pu Haepakka Kumu Jorma Rissanen 20
    Sija 2 pu Peltoluovin Opal Voitto Ryyppö 15
    Sija 3 pu Av Rabbelugn Uncas Janne Lemponen 10
8.9.2019 KAKE Lapua NUO 1  pn Peltoluovin Pyhä Sylvi  Jaakko Liimatta  25
9.9.2019  KAME Kuusamo AVO 3  isn Kivilammin Alma  Jaakko Lehto  5
10.9.2019 KAME Kuusamo  VOI 1 +sert  gsn Opendora's Mercedes Markku Parviainen  40
14.9.2019  KAME Pudasjärvi  AVO 1  gsn Loukasahon Gloria  Jukka Räisänen  30
    AVO 3  gsu Kesärannan Sisu Toni Kettunen  5
    AVO 2  gsn Opendora's Olivia  Markku Parviainen 10
15.9.2019  KAME Pudasjärvi  VOI 1  gsn Opendora's Mercedes Markku Parviainen 25
    AVO 2  gsn Opendora's Olivia  Markku Parviainen 10
    NUO 2  gsn Opendora's Rebecca  Markku Parviainen 10
15.9.2019  KAKE Lapua  AVO 3  esn Skedoms Ninnannunna  Olli Prättälä  5
    NUO 2  pu Peltoluovin Picasso  Antti Keskikangas  10
20.9.2019 KAME Ilmajoki  AVO 3  pn Fennwick Minny  Sakari Viiri  5
21.9.2019  KAKE Ilmajoki  VOI 1  esn Ailigaslammen Beaivvaš  Jari Vettenniemi  25
21.9.2019  KATU Utsjoki  VOI 1  pn Riekkokirhveen Hertha Marko Stålnacke  25
    AVO3  esn Kyynel Topi Seppänen  5
    NUO 3  isu Finby Kalle  Kari Tuikkala  5
22.9.2019  KAKE Lapua  NUO 2  isn Kaidantaipaleen Tina  Matti Santti 10
    AVO 3  pu Av Rabbelugn Uncas  Minna Hietikko  5
22.9.2019  KATU Utsjoki  VOI 1  esu Ferdesmyras B Lily White Haltia Ilkka Korhonen  25
    AVO 2  isn Taigalinnun Mantra Ahti Putaala  10
    AVO 2  pu Hirvasvuopion Pomo  Vilho Korteniemi  10
25.9.2019 KAKE Lapua  NUO 1  isn Kaidantaipaleen Tina  Matti Santti 25
    AVO 3 esn Ailigaslammen Biegga Heli Laitala 5
25.9.2019 Irish Trial Utsjoki Sija 1 isn Finby Inez Ari Heikkinen 20
    Sija 2 isn Tempelhågens TT Annie Oakley Markku Hakuli 15
    Sija 3 isn Pinebay Cersei Joni Pirhonen 10
    Sija 4 isu Pasvikdalens Loki Mika Ronkainen 8
    Sija 5 isn Pinebay Caitlin Suvi Lintukangas 6
26.9.2019 KATU Utsjoki VOI 1 gsn Loukasahon Cheribella Charna Keijo Vuolteenaho 25
27.9.2019 KATU Utsjoki AVO 2 gsn Troldmarkens Kriemhild Kira Virpi Vuolteenaho 10
    AVO 3 isn Taigalinnun Mantra Ahti Putaala 5
    AVO 3 isu Taigalinnun Mickey Mouse Pekka Soini 5
    AVO 3 gsn Puronperän Islay Jukka Puro 5
    NUO 3 esu Punanenän Nikolai Noskov Jari Karppinen 5
28.9.2019 Kenttien Voittaja Utsjoki VOI 1 esu Rex Jyrki Vohlonen 35
    VOI 2 esu Sänkipellon Rasputin Jari Karppinen 25
28.9.2019 KAKE Jurva NUO 1 esn Falcsagans Brilliant Lillan Juhani Toivakka 25
    NUO 2 esn Sänkipellon Siri Mika Ikonen 10
30.9.2019 KAKE Kauhava  AVO 1  isu Golden Annies Irish PR Red Pepper Ari Mäkelä  30 
    AVO 1  isn Pinebay Caitlin Suvi Lintukangas  30 
    NUO 1  pn Peltoluovin Pyhä Sylvi  Jaakko Liimatta  25 
    AVO 3  esu Hagalidens Seargent Pepper Janne Kontiokari 
2.10.2019 KAKE Lapua  NUO 2  isn Kaidantaipaleen Tina  Matti Santti  10 
    AVO 2  isu Goj   Tapio Jussila  10 
    AVO 3  pn Peltoluovin Odessa  Jaakko Liimatta 
    AVO 3  esn Finnstar Deadly Viper  Teemu Juutinen 
    AVO 3  isu Kaidanpaljakan Kentzu  Matti Santti 
3.10.2019 KAKE Ilmajoki  VOI 1  esn Fornjots Menja  Kari Juntunen  25 
    VOI 2  isn Taigalinnun Saga  Ahti Putaala  15 
    VOI 3  gsn Metsäleimun Neela  Raimo Salo 10 
4.10.2019  Kultamalja- karsinta Lapua  NUO 1  esn Femundsmarkas Leidi Tapani Korhonen  25 
    NUO 1  isn Fowlers Safir Birgitta Vuorela  25 
    NUO 1 pn Peltoluovin Pyhä Sylvi  Jaakko Liimatta 25
    NUO 1 esu Sänkipellon Siegfried Patrik Lindholm 25
    NUO 2 gsn Loukasahon Kare Erkki Nykänen 10
    NUO 3 esu Falcsagans Big Boss Hannu Laitala 5
    NUO 3 pu Peltoluovin Picasso Antti Keskikangas 5
    NUO 3 isu Finby Kalle Kari Tuikkala 5
    NUO 3 esn Sänkipellon Siri Mika Ikonen 5
5.10.2019 Derby -karsinta Lapua AVO 3 gsn Mettäjuntin HC Ripper Mika Laatikainen 5
6.10.2019 Kultamalja -finaali Lapua KM1  isn Finby Kira Ismo Kyngäs  25
    KM2  isn Fowlers Safir Birgitta Vuorela  10 
    KM3  gsn Loukasahon Kare  Erkki Nykänen 
    KM4  esn Femundsmarkas Leidi Tapani Korhonen 
    KM5  pn Av Rabbelugn Yazz  Catarina Standertskjöld-Nordestamn 
6.10.2019  Derby -finaali Lapua  DV1  esu Finnstar David Bright Toni Korkala  25 
    DV2  esu Terrismäen Guru  Markku Juuti  10 
    DV3 esn Finnstar Dynamite Daisy Pentti Lähdekorpi 8
    DV4 esu Thor Pentti Kuronen 5
    DV5 isn Heiko Jari Teräs 2
12.10.2019 KAKE, Ilmajoki  NUO 2  isn Fowlers Safir Birgitta Vuorela  10 
12.10.2019  KATU, Enontekiö  NUO 1  gsn Opendora's Rebecca Markku Parviainen 25 
    AVO 3 gsu Puronperän Iceman  Tomi Vuorinen  5
    AVO 3  gsn Puronperän Islay  Jukka Puro 
12.10.2019  KAKE, Tyrnävä  NUO 1  isu Finby Kevin  Pekka Niskakangas  25 
    NUO 2  isn Finby Kaiza  Tuomo Rytky  10 
    AVO 1  isu Goj  Tapio Jussila  30 
    AVO 2  pn Rambjöras Timu  Jaakko Väyrynen  10 
    AVO 2  isn Taigalinnun Mantra Ahti Putaala  10 
    AVO 2  esu Hagalidens Seargent Pepper Janne Kontiokari  10 
    AVO 2  esn Ödebygdens O Thora  Jani Leinonen  10 
    AVO 2  gsn Troldmarkens Kriemhild Kira Virpi Vuolteenaho  10 
    AVO 3 pu Hirvasvuopion Pace Keijo Uusimäki 5
12.10.2019 Diarmid Cup, Enontekiö Sija 1 pn Riekkokirhveen Hertha Marko Stålnacke 20
    Sija 2 pu Hirvasvuopion Pomo Vilho Korteniemi 15
    Sija 3 pu Hirvasvuopion Okko Timo Mononen 10
    N Sija 4 pu Top Point Gangster  Arto Kurvinen 8
    N Sija 5 pn Av Rabbelugn Yoyo Mika Pesonen 6
    AVO 2 pu Hirvasvuopion Pomo Vilho Korteniemi 10
13.10.2019 Gordon Race, Enontekiö Sija 1 gsu Puronperän Iceman Tomi Vuorinen 20
    Sija 2 gsn Opendora's Osimoilleen Näin Tuomo Leino 15
    Sija 3 gsn Aarbringens Black Bekken Jukka Puro 10
13.10.2019 KATU, Enontekiö AVO 3 pn Hirvasvuopion Pina Jenni Laakso 5
13.10.2019 KAKE, Lapua AVO 1 esn Melgård S Frej Matti Bäcklund 30
    AVO 3 esn Skedoms Ninnannunna Olli Prättälä 5
    NUO 3 esn Femundsmarkas Leidi Tapani Korhonen 5
13.10.2019 KAKE, Tyrnävä AVO 2 isn Taigalinnun Mantra Ahti Putaala 10
    AVO 3 esu Hagalidens Seargent Pepper Janne Kontiokari 5
    AVO 3 isn Tärnäfjällens Lixa av Stenberget Lena Larsson 5
    NUO 2 isu Isi-Gota Ivern Opus Arto Heikkinen 10
    NUO 3 esn Garantain Jasa Nea Mustaniemi 5
18.10.2019 ELIT, Lapua  VOI 1 isn Pinebay Caitlin  Suvi Lintukangas  35 
    VOI 2  isu Golden Annies Irish PR Red Pepper  Ari Mäkelä  25 
    VOI 3  esu Sänkipellon Rasputin  Jari Karppinen  15 
19.10.2019 ES-OPEN karsinta, Lapua AVO 1 esu Jekuttajan Mosku Markku Luomanen 30
    NUO 2 esn Sänkipellon Stella Heli Laitala 10
    NUO 3 esn Garantain Jippii Lenita Prättälä 5
19.10.2019 KAKE, Pornainen AVO 3 gsn Kesärannan AH Halla Aleksi Stenfors 5
    AVO 3 isu Kaidantaipaleen Kentzu Matti Santti 5
    AVO 3 isn Kaidantaipaleen Kira Matti Santti 5
    AVO 3 isn Koitelinkuohun Aava Ville Peltola 5
    NUO 3 gsn Aarbringens Black Bekken Jukka Puro 5
20.10.2019 KAKE, Pornainen NUO 2 gsn Aarbringens Black Bekken Jukka Puro 10
    NUO 2 gsu Puronperän Witsi Jari Pohjosaho 10
    NUO 3 isu Finby Jordan Karri Heinonen 5
    NUO 3 isn Kaidantaipaleen Tina Matti Santti 5
20.10.2019 KAME, Kemijärvi NUO 2 isu Finby Kelvin Tuomas Uusitalo 10
    AVO 3 isn Taigalinnun Saga Ahti Putaala 5
    AVO 3 isn Fellwinds Della Pauli Luukkonen 5
20.10.2019 ES OPEN, Lapua N Sija 1 esn Sänkipellon Sakira Tuomo Heikkinen 20
    Sija 2 esn Fornjot's Lykke Antti Korhonen 15
    N Sija 3 esn Garantain Jada Linda Prättälä 10
    Sija 4 esu Punanenän Voimamies Ville Talvitie 8
    N Sija 5 esn Sänkipellon Stella Heli Laitala 6
    AVO 2 esn Fornjot's Lykke Antti Korhonen 10
    NUO 3 esn Garantain Jada Linda Prättälä 5
22.10.2019 Mediterrian Cup, Serbia  Exc esn Skedoms Ninnannunna Olli Prättälä 10
26.10.2019 KAKE, Lapua VOI 1 isn Kaidanpaljakan Namu Matti Santti 25
    VOI 2 pn Av Rabbelugn Pasta Catarina Standertskjöld-Nordenstam 15
26.10.2019 KAKE, Askola AVO 2 esn Fornjot's Lykke Antti Korhonen 10
    AVO 3 esu Huntingwhite Ekku Martti Malmari 5
    NUO 3 esn Garantain Jippii Lenita Prättälä 5
26.10.2019 KAME, Inari NUO 1 gsn Opendora's Rebecca Markku Parviainen 25
    VOI 1 esu Ferdesmyras B Lily White Haltia Ilkka Korhonen 25
    AVO 3 pn Hirvasvuopion Pina Jenni Laakso 5
27.10.2019 KAME, Inari AVO 1 gsn Loukasahon Cheribella Charna Keijo Vuolteenaho 30
    AVO 3 gsn Troldmarkens Kriemhild Kira Virpi Vuolteenaho 5
2.11.2019 KAKE, Kauhava  AVO 2 pn Hirvasvuopion Pimu  Juha Ronkainen  10
    AVO 3  isn Golden Annies Irish PR Leia  Jani Heikkilä
    NUO 2  esn Femundsmarkas Leidi  Tapani Korhonen  10 
    NUO 3  gsu Puronperän Witsi  Jari Pohjosaho 
2.11.2019  KAKE, Pornainen  NUO 1  isn Finby Kira  Ismo Kyngäs  25 
    AVO 3  gsu Kesärannan AH Banjo  Jaakko Kosonen 
    NUO 3  isn Kaidantaipaleen Tina Matti Santti 
    AVO 3  gsu Loukasahon Becu  Raimo Salo 
2.11.2019 Lady Lakialla, Vimpeli AVO 2 pu Hirvasvuopion Obelix Marjo Liimatta 10
    AVO 2 isu Kaidantaipaleen Kentzu Ulla Santti 10
    NUO 1 pu Av Rabbelugn Yago Ann-Helen From 25
    NUO 3 esn Sänkipellon Siri Maarit Ikonen 5
    NUO 3 esn Garantain Jasa Nea Mustaniemi 5
3.11.2019 KAKE, Kauhava NUO 1 isn Saga Jouko Louko 25
    NUO 2 esn Sänkipellon Stella Heli Laitala 10
    NUO 2 pu Av Rabbelugn Yago Ann-Helen From 10
    NUO3 pn Peltoluovin Pepita Matias Porkola 5
    AVO 3 isn Pinebay Cersei Joni Pirhonen 5
    AVO 3 esu Punanenän Voimamies Ville Talvitie 5
 3.11.2019 KAKE, Tyrnävä  AVO 1 isn Taigalinnun Mantra Ahti Putaala 30
    AVO 2 esu Hagalidens Seargent Pepper Janne Kontiokari 10
    AVO 3 isu Taigalinnun Mickey Mouse Pekka Soini 5
 9.11.2019 KAKE, Haapakoski  AVO 2 esu Fornjots Miolnir  Tero Laaksonen 10 
    AVO 2 pu Hirvasvuopion Obelix  Marjo Liimatta  10 
    NUO 3  esn Femundsmarkas Leidi  Tapani Korhonen 
    NUO 3  esn Punanenän Lady Gaga  Keijo Vuolteenaho 
9.11.2019 KAKE, Kouvola VOI 1+sert pn Av Rabbelugn Unik Ari Jalonen 40
    VOI 2 pu Av Rabbelugn Turck Aki Turkia 15
    VOI 3 isn Kaidanpaljakan Namu Matti Santti 10
    AVO 2 gsu Kesärannan Banjo Jaakko Kosonen 10
    NUO 2 gsn Loukasahon Loretta Jukka Perkiö 10
    NUO 2 isn Kaidantaipaleen Tuisku Markus Kallio 10
    NUO 2 isn Kaidantaipaleen Tina Matti Santti 10