Koetulokset

Koetulokset 2019:

Hemavan, Ruotsi 5.4.2019
KATU NUO3 isn Den Röde Jägaren Petronella (i. Heggelifjellets Oter e. Den Röde Jägaren Ice Queen), Jari Ruokojärvi

Ilmajoki 6.1.2019
KAKE NUO2 isn Heiko (i. Pinebay Bob Saget e. Den Röde Jägaren Vilma), Jari Teräs

 

Koetulokset 2018:

3.2.2018 Ilmajoki
KAKE
NUO1 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti

Kauhava 25.2.2018
KAKE NUO2 isn Pinebay Cersei (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Joni Pirhonen
KAKE NUO3 isn Taigalinnun Meri ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen

10.3.2018 Utsjoki
KATU AVO3 isu Finby Falcon (i Håkoya's C-Aaron, e. Finby Cheri), Joel Patrikka

Utsjoki 24.3.2018
KATU  AVO2 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
KATU  NUO3 isn Taigalinnun Meri (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen     

Utsjoki 25.3.2018        
KATU AVO1 isu Ailigaslammen Cero (i. Lauvåsen's FJ Barack e.  Ailigaslammen Aura), Joel Patrikka
 
Kajaani 26.8.2018
KAME AVO3 isn Taigalinnun Milli (i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Risto Kannisto

Kautokeino, Norja 9.9.2018
KATU AVO1 isn Tempelhögens Röde TT-Annie Oakley (i. Neadalens Tarzan e. Tärnäfjällens Jetro Tina av Muumin),
Markku Hakuli
    
Kuusamo 11.9.2018
KAME VOI1 + sertifikaatti Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e. Finby Frida), Ari Heikkinen
    
Kuusamo 15.9.2018
KAME NUO2 Kivilammin Alma (i. " U S" Redman e. OnnenQn Bea), Jaakko Lehto
    
Lapua 15.9.2018
KAKE AVO3 isn Pinebay Cersei (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Joni Pirhonen
KAKE  AVO2 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
    
Lapua 16.9.2018
KAKE VOI1 + sertifikatti isn Taigalinnun Saga (i. KM-04, M-06, M-11 Redneck e. Ida), Ahti Putaala
    
Utsjoki 21.9.2018
KATU AVO2 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsen's FJ Barack e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen
    
Lapua 26.9.2018
KAKE AVO3 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
KAKE AVO3 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
    
Joroinen 7.10.2018
KAKE AVO3 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Ulla Santti
    
Lapua 7.10.2018
KAKE AVO3 isu Kaidantaipaleen Kapu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Sauli Aitto-Oja
    
Lapua 13.10.2018
KAKE AVO2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e. Finby Frida) , Ari Heikkinen
KAKE AVO3 isn Pinebay Blixt (i. Remkilens Champ e. Rushfiled Rena), Suvi Lintukangas
KAKE AVO3 isu Golden Annie's Irish Red Pepper (i. Yggdrasil KN-Preto e. Red-Shadow), Ari Mäkelä
    
Lapua 14.10.2018
KAKE AVO1 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e. Finby Frida) , Ari Heikkinen
KAKE AVO3 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
KAKE AVO3 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsen's FJ Barack e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen
    
Tyrnävä 19.10.2018
KAKE AVO3 isu Golden Annie's Irish Red Pepper (i. Yggdrasil KN-Preto e. Red-Shadow), Ari Mäkelä
KAKE AVO3 isu Koitelinkuohun Boo (i. Taigalinnun Jalmari e. Koitelinkuohun Aava), Keijo Heikkinen
KAKE AVO3 isu Gleanseain Barney (i. Mountbay Dan e. Ikerrin Orla), Pekka Niskakangas

Pornainen 20.10.2018                    
KAKE AVO2 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE AVO3 isn Kaidantaipaleen Kira (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
                            
Ladyt Lakialla 28.10.2018                    
KAKE AVO2 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Ulla Santti
                            
Kauhava 3.11.2018                        
KAKE AVO2 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsen's FJ Barack e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen
                            
Pornainen 3.11.2018                    
KAKE AVO3 isn Kaidantaipaleen Kira (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
                            
Tyrnävä 4.11.2018                        
KAKE AVO2 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
KAKE NUO1 isn Fellwind's Della (i.Pyypitäjän Aatos e. Fellwind's Celma), Pauli Luukkonen
KAKE NUO2 isu Goj (i. Pinebay Bob Saget e. Den Röde Jägaren Vilma), Tapio Jussila
                            
Kauhava (Lapua) 10.11.2018                    
KAKE AVO2 isn Pinebay Caitlin (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Suvi Lintukangas
KAKE AVO2 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Ulla Santti
                            
Kauhava (Lapua) 11.11.2018                    
KAKE AVO2 isn Fowlers Ruska (i.Tärnafjällens Wille L e. Fowlers Primadonna), Markus Remes
KAKE AVO3 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Ulla Santti
KAKE AVO3 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini
                            
Lapua 24.11.2018                        
KAKE NUO1 isu Goj (i. Pinebay Bob Saget e. Den Röde Jägaren Vilma), Tapio Jussila
                            
Lapua 25.11.2018                        
KAKE NUO1 isu Goj (i. Pinebay Bob Saget e. Den Röde Jägaren Vilma), Tapio Jussila
KAKE AVO1 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsen's FJ Barack e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen
KAKE AVO2 isn Pinebay Caitlin (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Suvi Lintukangas

Koetulokset 2017:

Punaiset irlanninsetterit
25.3.2017 Utsjoki
KATU AVO3 isu Tintorama's Tikru (i. Tiatoppen's Syklon e. Tintorama's Tya), Pekka Soini

7.-9.4.2017 Alta, Norja
KATU AVO2 isu Tintorama's Tikru (i. Tiatoppen's Syklon e. Tintorama's Tya), Pekka Soini

KATU AVO3 isu Tintorama's Tikru (i. Tiatoppen's Syklon e. Tintorama's Tya), Pekka Soini

KATU NUO1 isn Tempelhögens Röde TT-Annie Oakley (i. Neadalens Tarzan e. Tärnäfjällens Jetro Tina av Muumin),
Markku Hakuli
30.4.2017 Arjeplog, Ruotsi
KATU NUO 2 isn Taigalinnun Mantra ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga) , Ahti Putaala
10.9.2017 Kajaani
KAME VOI1 + sert isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
16.9.2017 Kuusamo
KAME VOI2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAME AVO3 isn OnnenQn Bea (i.Neadalens Tinto e. OnnenQn Aliina ), Jaakko Lehto
17.9.2017 Kuusamo
KAME VOI1 + sert isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAME AVO3 isn OnnenQn Bea (i.Neadalens Tinto e. OnnenQn Aliina ), Jaakko Lehto
24.9.2017 Utsjoki
KATU AVO3 isu Finby Hunter (i.Hakoya's C-Aaron e. Finby Cheri), Kari Tuikkala
27.9.2017 Ilmajoki
KAKE AVO3 isu Finby Hunter (i. Hakoya's C-Aaron e. Finby Cheri), Kari Tuikkala
29.9.2017 Lapua, Kultamaljakarsinta
KAKE NUO2 isn Golden Annie's Irish pr Pink (i. Yggdrasil KN-Preto e. Red-Shadow), Juha Immonen
29.9.2017 Lapua, Kultamaljakarsinta
KAKE NUO1 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
1.10.2017 Lapua, Kultamaljafinaali
KAKE KUL3 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
14.10.2017 Kauhajoki, Irish Trial
KAKE AVO3 isu Golden Annie's Irish Brandon (i. SE MVA Re Garlic's Gourme e. Red-Shadow), Ari Mäkelä
15.10.2017 Kauhajoki, Irish Trial
KAKE AVO2 isu Usvakairan Aarre (i. Finby Daim e. Rushfield Kari), Harri Huhtala

14.10.2017 Raussila
KAKE VOI3 isn Kaidanpaljakan Sara (i. NO JVA Vieksa's Kjaes e. ELIT-04 Kaidanpaljakan Essi), Matti Santti
KAKE VOI4 isn Kaidanpaljakan Namu (i. Nordlandeland's Agasi e. Kaidanpaljakan Sara), Matti Santti
20.10.2017 Kurikka
KAKE NUO2 isn Pinebay Caitlin (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Suvi Lintukangas
21.10.2017 Pornainen
KAKE AVO2 isn Koitelinkuohun Amalia (i. M-12 Fowlers Perttu e. Reppeåsen's Chili), Kenneth Helander
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
21.10.2017 Tyrnävä
KAKE AVO3 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsen's FJ Barack e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen
KAKE AVO2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAKE NUO3 isn Taigalinnun Meri ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen
22.10.2017 Lapua
KAKE NUO2 isu Golden Annie's Irish pr Red Pepper (i. Yggdrasil KN-Preto e. Red-Shadow), Ari Mäkelä
22.10.2017 Pornainen
KAKE AVO3 isn Koitelinkuohun Aava (i. M-12 Fowlers Perttu e. Reppeåsen's Chili), Ville Peltola
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE AVO3 isu Finby Isaac (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida); Ismo Kyngäs
22.10.2017 Tyrnävä
KAKE AVO2 isn Finby Inez (i. FIN MVA Douedal's Oz-zo e.Finby Frida), Ari Heikkinen
KAKE NUO2 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini
KAKE NUO1 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
29.10.2017 Vimpeli, Ladyt Lakialla
KAKE AVO3 isn Pinebay Blixt (i. Remkilens Champ e. Rushfiled Rena) , Suvi Lintukangas
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Ulla Santti
5.11.2017 Tyrnävä
KAKE NUO 1 isn Taigalinnun Mantra ( i. Tintorama's Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga) , Ahti Putaala
KAKE AVO2 isn Fowlers Ruska (i. Tärnäfjällens Wille L e. Fowlers Primadonna), Markus Remes
25.11.2017 Seinäjoki
KAKE AVO3 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE NUO3 isn Taigalinnun Meri (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen
KAKE NUO1 isn Taigalinnun Mantra (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Ahti Putaala
26.11.2017 Seinäjoki
KAKE AVO2 isu Kaidanpaljakan Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti
KAKE NUO2 isu Taigalinnun Mickey Mouse (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Pekka Soini

KAKE NUO2 isn Pinebay Cersei (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Joni Pirhonen
KAKE NUO2 isn Pinebay Caitlin (i. Razzmuzz e. Pinebay Blixt), Suvi Lintukangas
KAKE NUO2 isn Taigalinnun Meri (i. Tintorama's TS Tikru e. ELIT-15 Taigalinnun Saga), Jari Reinikainen
Punavalkoiset irlanninsetterit
6.4.2017 Alta, Norja
KATU NUO 1 pvisn Alvertoppens Elektra (i. Graigrua Dahy, e. Alvertoppens Ice-T), Kari Halonen
30.9.2017 Lapua
KAKE AVO 3 pvisn Alvertoppens Elektra (i. Graigrua Dahy, e. Alvertoppens Ice-T), Kari Halonen
4.11.2017 Pornainen
KAKE AVO 2 pvisu Margårdens Racer (i. SE MVA Craigrua Rogue, e. Pallas Green Ithosca Girl), Karri Heinonen
25.11.2017 Seinäjoki (Lapua)
KAKE AVO 2 pvisu Margårdens Racer (i. SE MVA Craigrua Rogue, e. Pallas Green Ithosca Girl), Karri Heinonen
26.11.2017 Seinäjoki (Lapua)
KAKE AVO 2 pvisu Margårdens Racer (i. SE MVA Craigrua Rogue, e. Pallas Green Ithosca Girl), Karri Heinonen

26.3.2016 Utsjoki

KATU NUO 1 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsens Fj Barack, e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen   

15.4.2016 Alta, Norja

KATU AVO 2 isu Tintorama´s Tikru (i. Liatoppen´s Syklon, e. Tintorama´s Tr Tya), Pekka Soini

27.8.2016 Kajaani

KAME AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

28.8.2016 Kajaani

KAME AVO 1 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

4.9.2016 Sotkamo

KAME AVO 2 isn Elit-15 Taigalinnun Saga (i. KM-04 M-06 M-11 Redneck, e. Ida), Ahti Putaala

11.9.2016 Kajaani

KAME VOI 1 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

22.9.2016 Utsjoki

KATU AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen

KATU AVO 2 isu Finby Hunter (i. Hakoya´s C-Aaron, e. Finby Cheri), Kari Tuikkala

KATU AVO 3 isu Ailigaslammen Cero (i. Lauvåsens Fj Barack, e. Ailigaslammen Aura), Joel Patrikka

30.9.2016 Lapua, KM-karsinta

KAKE NUO 3 isn Tempelhågens Röde TT-Annie Oakley (i.Neadalens Tarzan, e. Tärnafjällens Jetro Tina av Muumin), Markku Hakuli

1.10.2016 Lapua, Derby-karsinta

KAKE AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen             

7.10.2016 Lapua

KAKE AVO 3 isn Settermosen Brownie (i. Erim Vom Kapellenpfad, e. Settermosen Alba) , Ismo Kyngäs

8.10.2016 Irish Trial, Utsjoki

KATU AVO 3 isn Afrodite (i. NO Mva No Kva LV Mva Imingens Lz Toy, e. Kaidanpaljankan Salla), Markus Kallio

8.10.2016 Kenttien voittaja, Lapua

KAKE VOI 4 isu FI Mva Finby Figaro (i. Håkoya´s C-Aaron, e. Finby Cheri), Ismo Kyngäs

14.10.2016 Utsjoki

KATU AVO 2 isu Finby Hunter (i. Hakoya´s C-Aaron, e. Finby Cheri), Kari Tuikkala

22.10.2016 Tyrnävä

KAKE AVO 2 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen       

KAKE AVO 3 isu Ailigaslammen Capu (i. Lauvåsens Fj Barack, e. Ailigaslammen Aura), Juha Tikkunen   

22.10.2016 Pornainen

KAKE AVO 3 isn Afrodite (i. NO Mva No Kva LV Mva Imingens Lz Toy, e. Kaidanpaljankan Salla), Markus Kallio

KAKE AVO 3 isn Koitelinkuohun Aava (i. M-12 Fowlers Perttu, e. Reppeåsen´s Chili), Ville Peltola

23.10.2016 Tyrnävä

KAKE AVO 3 isn Finby Inez (i. FI Mva Douedal´s Oz-zo, e. Finby Frida), Ari Heikkinen       

KAKE AVO 3 isu Tintorama´s Tikru (i. Liatoppen´s Syklon, e. Tintorama´s Tr Tya), Pekka Soini

23.10.2016 Pornainen

KAKE AVO 3 isn Koitelinkuohun Aava (i. M-12 Fowlers Perttu, e. Reppeåsen´s Chili), Ville Peltola

5.11.2016 Pornainen

KAKE AVO 3 isu Kaidantaipaleen Kentzu (i. Ailigaslammen Aaron, e. Kaidanpaljakan Namu), Matti Santti

12.11.2016 Nivala

KAKE AVO 2 isu Gleannseain Barney (i. Mountbay Dan, e. Ikerrin Orla), Pekka Niskakangas